8-portowy przełącznik gigabitowy do komputerów stacjonarnych dla firm (LGS108)

Przełącznik Linksys LGS108 8-Port Business Desktop Gigabit Switch zwiększa wydajność lokalnej sieci przewodowej. Ten niezarządzalny przełącznik, oferujący pięć portów gigabitowego Ethernetu z automatycznym wykrywaniem błędów i szybkością połączenia przewodowego do 1000 Mb/s, umożliwia małej firmie rozszerzenie sieci lokalnej i przesyłanie dużych plików do serwerów, dysków i drukarek z szybkością gigabitową. Dzięki wygodnemu rozwiązaniu plug-and-play oraz portom z automatycznym wykrywaniem, które automatycznie optymalizują prędkość dla każdego podłączonego urządzenia, przełącznik Linksys LGS108 Gigabit stanowi szybkie i łatwe rozwiązanie do rozbudowy sieci biurowej.

GIGABITOWE PRĘDKOŚCI TRANSFERU DLA MAKSYMALNEJ WYDAJNOŚCI

Oferując prędkość połączenia przewodowego do 1000 Mb/s, Linksys LGS108 8-Port Business Desktop Gigabit Switch może zmienić lokalną sieć przewodową w superszybką autostradę informacyjną. Pięć portów Gigabit Ethernet z automatycznym wykrywaniem błędów minimalizuje czas przesyłania dużych plików do podłączonych urządzeń sieciowych, takich jak komputery, serwery i dyski, a także znacznie zwiększa możliwości przesyłania plików o wysokiej przepustowości do podłączonych urządzeń bez opóźnień i zakłóceń. Przełącznik Linksys LGS108 Gigabit Switch został zaprojektowany tak, aby regulować prędkość portów i maksymalizować przepustowość w zależności od możliwości urządzenia klienckiego.

WYGODA PLUG-AND-PLAY

Rozszerz swoją sieć biurową niemal natychmiast, dzięki szybkiej i bezproblemowej instalacji. Dzięki funkcji Plug-and-Play konfiguracja niezarządzanego przełącznika jest tak prosta, jak podłączenie go do gniazdka i podłączenie urządzeń sieciowych za pomocą kabli Ethernet. Porty z funkcją automatycznego wykrywania (auto-sensing) w przełączniku Linksys LGS108 8-Port Business Desktop Gigabit Switch automatycznie optymalizują prędkość dla każdego podłączonego urządzenia, dzięki czemu nie trzeba konfigurować ustawień, aby uzyskać optymalną wydajność. Przełącznik jest dostarczany z zestawem ułatwiającym montaż na ścianie.

FUNKCJE OSZCZĘDZANIA ENERGII

Przełącznik Linksys LGS108 Gigabit oferuje wiele funkcji oszczędzania energii i spełnia wymagania standardu EEE (Energy Efficient Ethernet) 802.3az, co zapewnia zarówno wysoką wydajność, jak i efektywność. Nieużywane porty są automatycznie wyłączane i zasilane, gdy nie są używane, natomiast tryb uśpienia minimalizuje zużycie energii, gdy cały przełącznik jest uśpiony. Przełącznik LGS108 oferuje również przełącznik stanu portu do sterowania diodami LED oraz wykorzystuje technologię Smart Power do zasilania krótkich kabli.

PRIORYTETYZACJA RUCHU W RAMACH USŁUGI QUALITY OF SERVICE

Priorytetyzacja ruchu QoS (Quality of Service) jest niezbędna do zapewnienia spójnej i niezawodnej komunikacji w sieci, dzięki czemu najważniejsze dla firmy dane zawsze otrzymują najwyższy priorytet. Przełącznik Linksys LGS108 8-Port Business Desktop Gigabit Switch oferuje wiele funkcji QoS, które zapewniają, że ruch sieciowy jest odpowiednio priorytetowany, aby zapewnić najlepsze możliwe wrażenia użytkownikom aplikacji działających w czasie rzeczywistym. Na przykład, jeśli priorytetem jest łączność telefoniczna IP i wideokonferencje, można nadać im pierwszeństwo przed działaniami wymagającymi dużej przepustowości, takimi jak wysyłanie i pobieranie dużych plików graficznych i wideo.

CO JEST W PUDEŁKU

 • Przełącznik niezarządzalny Linksys
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Kabel zasilający lub zasilacz
 • Płyta CD z dokumentacją
 • Zestaw do montażu na ścianie

 

CECHY PRODUKTU

 1. Szybkość połączenia przewodowego do 1000 Mb/s
 2. Możliwość dodania do sieci lokalnej maksymalnie pięciu urządzeń
 3. Łatwa instalacja typu plug-and-play
 4. Porty z funkcją automatycznego wykrywania automatycznie  optymalizują prędkość dla każdego podłączonego urządzenia
 5. Liczne funkcje oszczędzania energii
 6. Zgodność z normą EEE (Energy Efficient Ethernet) 802.3az

Dane techniczne

Nazwa modelu:

LGS108


Standardy sieciowe:

 • IEEE 802.3
 • IEEE 802.3u
 • IEEE 802.3x
 • IEEE 802.3ab
 • IEEE 802.3az

Porty:

8 portów Gigabit Ethernet (10/100/1000)


Diody LED:

Wskaźniki połączenia i aktywności


Wydajność:

 • Pełna szybkość linii i szybkość przekazywania 64B ramki przy:
 • 1,488 Mpps dla portu 1000M
 • 0,1488 Mpps dla portu 100M
 • 0,01488 Mpps dla portu 10M

Rozmiar tablicy adresów MAC:

4 000 wpisów


Szerokość pasma:

16 Gb/s (bez blokowania)


Wentylatory:

Brak


Minimalne wymagania systemowe:

Podłączone urządzenia wymagają łączności Ethernet i kabli Ethernet


Wymiary (LxWxH):

168 x 90 x 26 mm


Waga:

0,358 kg


Zasilanie:

100-240VAC, 50/60Hz, 5VDC


Pobór mocy:

0,997W/3,355W


Zużycie energii:

1,07W / 3,53W


Wejście zasilania:

12 V 0,5 A


Oszczędzanie energii:

Wykrywanie podłączonego kabla, wykrywanie długości kabla, tryb uśpienia.


2 Monitory:

Zewnętrzna strona


Temperatura pracy:

0-50°C


Temperatura przechowywania:

-40-70°C


Wilgotność pracy:

10-90% (bez kondensacji)


Wilgotność przechowywania:

10-90% (bez kondensacji)


Montaż:

Ściana


Zgodność z przepisami:

FCC klasa B, CE


Gwarancja i pomoc techniczna:

5 lat gwarancji